Mustafa HAMIT

YAHOO Sitenizi Eklemek

Web sitenizi aşağıda detaylarını verdiğimiz beş farklı arama motoruna kayıt etmeniz yeterli olacaktır. (GOOGLE,YAHOO,WINDOWS LIVE,ALEXA,DMOZ)
Bu kayıtlar tamamen ücretsizdir ve birkaç kolay adımdan oluşmaktadır.
Önemli olan web sitenizin içeriğinin düzgün ve yeterli olmasıdır.Bu arama motorlarının örümcek yazılımları web sitenizi ziyaret ettiğinde yeterli içeriğe en doğru şekilde ulaşabilmesidir.
Bu yüzden kayıt yapmadan önce web siteniz hazır olmalı.
Ayrıca web sitenizi arama motorlarının web sitesi yöneticisi araçları ile değerlendirmenizi, bu araçların sunduğu yönlendirmeleri dikkate almanızı öneririz.

YAHOO;

Dünyada Google arama motorundan sonra en çok kullanılan arama sitesidir. Genel olarak listeleme sonuçlarını kendi veri tabanından ve Google veri tabanından almaktadır.
Web sitenizi Yahoo veri tabanına kayıt etmeniz genel olarak sadece örümcek yazılımlarının daha kısa sürede web sitenizi ziyaret etmesini sağlayacaktır.
Web sitenizin arama sonuçlarında çıkması yapacağınız kayıta bağlı olmayacaktır.

Aşağıdaki adresten yahoo hesabınız ile kayıt yapabilirsiniz.

http://siteexplorer.search.yahoo.com/submit

Yahoo Site Explorer adında, web sitesi yöneticileri için bazı ücretsiz araçlar sunmaktadır.
Bu araçlara https://siteexplorer.search.yahoo.com/  adresinden ulaşabilirsiniz. Mevcut Yahoo hesabınızla ya da yeni oluşturacağınız bir hesapla web siteniz için çok faydalı olacak analiz araçlarına sahip olacaksınız.